Noc grecka podczas NOCY KULTURY w Tekturze (6.06.2009)

Przestrzeń Działań Twórczych TEKTURA przygotowała na Noc Kultury coś, czego Lublin jeszcze nie doświadczył.

Koncerty: Burning November, Pchełek, Ziomusia z Psar oraz występy trzech Drag queen, śniadanie na trawie – to główne powody, dla których w nocy z 6 na 7 czerwca nie można ominąć TEKTURY.
Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Człowiek w mieście, miasto w człowieku”, co ciekawe TEKTURA znajduje się w strategicznym punkcie – w lędźwiach, które są źródłem życia i sił witalnych człowieka. W tę wizję wpisuje się hasło przewodnie przygotowanych atrakcji czyli „Grecka noc”. Szukając odpowiedzi na pytanie o źródło szeroko pojmowanej cywilizacji Europejskiej, znaleźć ją można w starożytnej Grecji. Klimat tamtego okresu muzycznie przybliżać będzie DJ Orient Express – znany ze swojego niepowtarzalnego stylu.

Najbarwniejszymi artystami wieczoru będą Drag queen: Lady Diana, Dancing Flame oraz Virgin. Występy Drag queen są bardzo popularne w przestrzeniach artystycznych związanych z grupami mniejszościowymi. Motywem przewodnim występów jest zabawa stereotypowym rozumieniem kobiecości. Drag queen to mężczyzna, ubrany w sposób przesadnie eksponujący elementy ciała i stroju, powszechnie łączone z kobiecością.
Strudzeni ekstremalną dawką doznań kulturalnych, mogą o świcie pokrzepić siły, na śniadaniu na trawie.
Preferowanym strojem podczas „Greckiej nocy” jest toga.

Program:


18:00 – Wernisaż instalacji „Nocnik Kultury”

19:00 – Burning November – www.myspace.com/burningnovember

20:00 – DJ Orient Express

23:00 – Drag queen show

24:00 – Pchełki http://www.myspace.com/pchelki

1:00 – Drag queen show

1:30 – Ziomuś z Psar http://www.myspace.com/ziomuszpsar

After Drag queen show oraz DJ Orient Express

Nocnik Kultury:
Postawangardowa instalacja jest obwoźną ekspozycją stworzoną specjalnie do prezentacji w GOKach, WOKach, CKach i innych mrocznych instytucjach kultury, które nawiedzi. Na ma celu uwypuklanie postaw w kulturze i szkalować zachowania budzące powszechną dezaprobatę przez ekstrementalne zestawienia ze sobą osób i przedmiotów.

Wystawa:
Przez cały czas jest otwarta ekspozycja fotografii podróżniczej naszego przyjaciela Benka, który dzięki silnej woli i niebanalnej deterinacji dotarł do Tajlandzi, gdzie spędził wiele czasu szukając natchnienia na dalszą część życia.
Efekt tego mozna ogladać w TEKTURZE.

Burning November:
Burning November to lubelski zespół charakteryzujący się ciężką i porywającą muzyką w klimatach metalcore/deathcore. Aktualny skład wykrystalizował się pod koniec 2008r. W skład zespołu wchodzą: Kuba Meksuła – wokal, Michał Surdacki – gitara, Mateusz Litwin – gitara, Maciek Trojak – gitara basowa, Paweł Mazur – perkusja. Zgrana sekcja rytmiczna i porywające melodyjne riffy z siejącym zniszczenie wokalem nadają unikalnego charakteru muzyce granej przez młodych chłopaków. Na swoim koncie mają  kilka zagranych koncertów a największym do tej pory osiągnięciem było wielokrotne zdobycie 1 miejsca w „Centralnej Liście Przebojów” Radia Centrum. Aktualnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który juz niebawem będzie dostępny do odsłuchania na myspace zespolu: www.myspace.com/burningnovember

Pchełki:
Pchełki, jak sami o sobie mówią – jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie, to przedstawiciele nowego nurtu w muzyce, hop-siupu. Etno, post-rock i psychodeliczny pop łącza się z połamanym rytmem jungle’u, transowoscia trip-hopu, frywolnością jazzu i pociesznością metalu. W skład kapeli wchodzą: Marta Rogalsdóttir (wokal, flet), Pawel Rychert (instrumenty klawiszowe, elektronika), Swistak Rogalsson (bas). Pchełki związane są z aleksandrowskim klubem Fado. Grały miedzy innymi na festiwalach: OffFestival, FAMA2008 – Nagroda Trytona za najwieksza osobowosc artystyczna, Wrock – III miejsce, Nowa Tradycja (Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego) – wyróżnienie dla wokalistki; oraz w klubach: Stodoła (Warszawa), Żaczek (Kraków), Papryka (Sopot), Fado (Aleksandrów Kuj) i wielu innych. Pchełkom przyświeca idea by życie miało sens, było różnorodne i uczciwe.

Ziomuś z Psar
Artysta tworzy swoją niepowtarzalną muzykę w oparciu o tematykę grillową, która jest dla niego inspiracją i natchnieniem. Klimat muzyczny można określić jako Dark Disco.

Reklamy

6 Komentarzy

  1. chyba najgorszy dzień z możliwych 365 w roku na typową imprezę gejowską zważywszy na noc kultury. szkoda, że nie wigilia. następnym razem proponuję boże ciało…

  2. ja dla przykładu w lędźwiach tektury nie mam

  3. Drag queens rules! :)

  4. Byłem na ‚Pchełkach’, genialna muzyka, wprowadza wręcz w trans!

  5. tylko togi gdzie?:)

  6. najlepsza była burda z glinami ciut świt;) cioty się nie dały przedstawicielom władzy. i chwała im za to;)


Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s