WEF on Tour (23.05.2009)

WEF on Tour 

WARSAW ELECTRONIC FESTIWAL

23 maja 2009,

godzina 20:00
Składka 10 PLN (płyta WEF w prezencie)

www.ontour.wef.pl
www.myspace.com/warsawelectronicfestival

Serię majowych koncertów w ramach cyklu „WEF on Tour 2009” zamknie impreza w lubelskiej „TEKTURZE”. Na scenie pojawi się kilkunastu muzyków skupionych wokół Warsaw Electronic Festival. Jeśli jesteś entuzjastą niepokornych dźwięków i muzycznych podróży w nieznane, nie możesz przegapić tego koncertu!

Line Up:
20:00 – 20:30 Pierzak / Nasung (free improv/noise)
20:35 – 21:05 Zawadzki / Ciszak (free improv)
21:10 – 21:40 Bionulor (ambient)
21:45 – 22:15 Krzysztof Orluk
(ambient)
22:20 – 22:50 Nmls (ambient/electronica)
22:55 – 23:25 Vasen Piparjuuri (idm/electronica)
23:30 – 00:10 Seedinglife (breakcore)
00:15 – 01:00 Minoo (electronica/experimental)
01:05 – 01:35 Krzysiek Cybulsk
(electronica/experimental)
01:50 – Jam session!
INFORMACJE O ARTYSTACH:

Pierzak / Nasung
Katarzyna Pierzak

(ur.1985)– perkusistka, obecnie współpracuje z Kim_Nasung (experimental/noise), Schrodinger’s cat (post rock/experimental/free jazz) i Rust(metal). W kwietniu 2008 była uczestnikiem warsztatów mistrzowskich w klasie perkusji prowadzonych przez Jima Blacka oraz w klasie perkusji i elektroniki prowadzonej przez Wolfganga Reisingera w ramach III Śląskiego Festiwalu jazzowego. Od sierpnia do grudnia 2008 kształciła się w zakresie gry na perkusji, kompozycji, produkcji muzycznej oraz nagrywania w szkole Oure sport and performance w Danii. W grudniu 2008 wzięła udział w intensywnym kursie gry na perkusji oraz współpracy w zespole w szkole The Collective w Nowym Jorku.

Kim_Nasung
Artysta eksplorujący przestrzeń muzyki eksperymentalnej,noise, muzyki konkretnej i nagrań terenowych.Współpracuje z IHM Records,Lona Records, Niko label, jest współzałóżycielem Mind Twisting Records. Koncertował między innymi z: Zavoloka (UKR), Emiter (PL), XVP (PL), Thaw (PL), An on bast (PL), Jacaszek (PL), Fenschu (FR), HATI (PL), Wolfram (PL), Patryk Zakrocki (PL), Gilles Aubrey (DE). Współpracuje z artystami z Danii, Belgii, Meksyku, Chile, Włoch, Francji, Hong Kongu i Japonii.

Bionulor [Sebastian Banaszczyk]
to jednoosobowy projekt muzyczny założony w 2006 roku i działający według własnej specyficznej metody twórczej nazwanej ”100% sound recycling”. Oznacza to, że każdy utwór powstaje na bazie tylko jednego krótkiego sampla i jego dalszej obróbki, a wszelkie niedoskonałości techniczne, takie jak szumy czy trzaski, witane są z radością… Ten sposób pracy daje jak dotąd minimalistyczne, ascetyczne pejzaże dźwiękowe przeplatane czasami bardziej abstrakcyjnymi i hałaśliwymi strukturami sonicznymi… Debiutancki album „Bionulor” ukazał się 19.01.2009. nakładem EtaLabel.

Krzysztof Orluk

Projekt, którego brzmienie oscyluje wokół ambient/ drone/ minimal. Muzyka powstaje z nagrań terenowych, sampli instrumentów elektroakustycznych i akustycznych, trzasków, dzwonów, klików, instrumentów elektronicznych, etc. Całość podana raz spokojnie i delikatnie, a raz mocno skompresowana i dopompowana.

Krzysiek Cybulski

Absolwent AM w Katowicach w dziedzinie kompozycji i aranżacji jazzowej. Wiele lat działający głównie jako basista oraz sporadycznie twórca muzyki i warstwy dźwiękowej do filmów animowanych i krótkometrażowych, od około dwóch lat szuka własnego sposobu na wykorzystanie technologii cyfrowej w swojej twórczości. Od września 2008 związany z Wef. Działalność dająca się określić jako „elektroniczna” to z jednej strony solowy, mocno eksperymentalny projekt, mający na celu wykrystalizowanie live setupu dającego się wykorzystać jak standardowy instrument – umożliwiającego improwizację i grę na żywo bez wcześniejszego przygotowania. Drugi obszar działalności to współpraca z Łukaszem Piechotą jako Macrohard, nawiązująca do estetyki jungle oraz house, przepełniona jednak jazzowymi smaczkami i duchem improwizacji.

Nmls

Solowy projekt Piotra Michałowskiego. Jego muzyka to spokojne Downtempo, oraz senny, minimalistyczny Ambient w którym niekiedy pojawiają się dźwięki perkusyjne. Tworzy wykorzystując zarówno brzmienia typowo syntetyczne, jak i dźwięki instrumentów akustycznych. Członek dwuosobowego projektu muzycznego Ambot.

Vasen Piparjuuri

Aktualnie związany ze społecznością Warsaw Electronic Festival. Z jednej strony zafascynowany emocjonalnym wymiarem utworów muzycznych, z drugiej strony ich obiektywną, formalną strukturą, tworzy zróżnicowaną i ambitną formę muzyczną, pełną odniesień do osiągnięć Aphex Twin czy Dither.

SeedingLife

Warszawski niezależny artysta, którego sztuka przeznaczona jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Wychowany w gąszczu, zgiełku i smogu warszawskich ulic, przemyca urbanistyczny i toksyczny klimat do swojej muzyki. Idm, breakcore, noise – tak w teorii można sklasyfikować muzykę, którą gra. W praktyce, operacja ta jest jednak niemożliwa. Niesamowicie skomplikowane, opierające się w dużej mierze na improwizacji, połamane, przesterowane i zmiksowane perkusje, dźwięki, niejednokrotnie nie przypominają czegoś, z czym do tej pory mogło zetknąć się ludzkie ucho. Często jednak można dostrzec w głębi połamanych brzmień, improwizacje, piękną przestrzenną muzykę. Jego utwory wprowadzają umysł w stan zawieszenia, wciągają coraz głębiej i dalej, przeprowadzają przez nieznane dotąd warstwy paranoi, lęku i obłąkania. Ci którym udało się dotrzeć do samego dna poczuli prawdziwy łyk adrenaliny. Muzyka SeedingLife pod względem
produkcji jest wysublimowane i perfekcyjne. W ostatnim czasie jego produkcje pojawiły się na składankach: „VA Warsaw Electronic Festival – Anthology Of Summer Waves 2008” oraz Chill Label – Habanero. Nowe produkcje Seedinglife, oficjalnie pojawiają się rzadko.
Jak tłumaczy sam Artysta, po sukcesie płyty Ebolastic Killa, przygotowuje album „Equilibrium Subcritical Multiplication” na którym znajdzie się nowy, zaskakujący materiał jak i kilka dobrych numerów prezentowanych oficjalnie. Album powinien pojawić się pod koniec 2009 roku.

Minoo
muzyczny projekt Pawła Pruskiego skupiający się głównie wokół dźwięków eksperymentalnej elektroniki, jazzu oraz muzyki akustycznej. W 2008 r. nakładem wytwórni EtaLabel ukazał się debiutancki album – Material Spirit. Od początku 2008 roku nawiązana została również współpraca z chińskim producentem Sin: Nedem w ramach polsko-chińskiego projektu CHOP vol.3. Owocem tej współpracy jest album „Improvision” stworzony w konwencji muzyki improwizowano/experymentalnej. Aktualnie Minoo można również usłyszeć w duecie z jazzowym perkusistą Grzegorzem Zawadzkim.

Zawadzki / Ciszak

Grzegorz Zawadzki – ur.1976 r. perkusista, improwizator. Obecnie na stałe współpracuje z Pawłem Pruskim ( Minoo ), free-jazz’owym trio Mateusza Węgrzyna i kwartecie poety Szymona Babuchowskiego. Udziela się również jako improwizator w projektach koncertowych. Współpracował lub współpracuje z: Krzysztof Topolski aka Arszyn, Dominik Strycharski aka Doministry, NoiseGarden, Łukasz Ciszak, Michał Dymny, Patryk Filipowicz.


Łukasz Ciszak
– gitarzysta. Jego zainteresowania koncentrują się wokół współczesnej
elektroakustyki noise’u i improwizacji.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s