D.I.Y.GIG:GAS CHAMBER MELODIES+PANACEA+ADIAFORA (22.05.2009)

22.05.2009, piątek
TEKTURA, Wieniawska 15A
START: 20.oo

GAS CHAMBER MELODIES (Puławy / Lublin)

Image

Pierwszy prawdziwy zespół emo violence na polskiej scenie hc/punk.

GCM istniało od 2002 do 2005 roku, czyli w okresie silnego rozkwitu sceny okołolubelskiej (na terenie takich miast jak Lublin, Puławy czy Kurów istniało wówczas kilkadziesiąt kapel, których składy mocno mieszały się- by wymienić tylko dla przykładu Silence, Juliette, Unanymous Society Paradox, Crush All Fakes, Creation Of Hell).

Zespół zagrał ponad 30 koncertów, z czego prawie połowę poza granicami Polski (na wspólnej trasie z Silence jesienią 2004, na której ich nazwa wywołała niemałe zamieszanie, szczególnie w krajach niemieckojęzycznych).

Muzycznie Gas Chamber Melodies czerpał inspiracje z pionierów emo violence z Amherst i Tampy, lecz dodawał do tego swój charakterystyczny sznyt – jazgotliwe gitary, połamaną perkusję, niewyobrażalny wrzask. Teksty dotyczyły różnorakich tematów – od kwestii społeczno-politycznych po rozczarowanie rodzajem ludzkim.

W 2004 ukazała się jedyna płyta w dorobku zespołu, wydana na CDR przez nieistniejący już Lagart Factory. Krążek, który zawierał 11 numerów, został bardzo szybko wyprzedany (po części z powodu niskiego nakładu).
Koncert 22 maja będzie release party płyty (szczegółowa informacja wkrótce), a jednocześnie pożegnalnym koncertem zespołu.

PANACEA (Puławy)
Intensywny, brudny i zarazem monumentalny hardcore, mix szybkiego scandi crusta (jak hiszpańska Ekkaia lub Madame Germen) z klimatami francuskiego screamo (Undone). W muzyce zespołu można usłyszeć zarówno melancholie, jak i wkurwienie.

Panacea ma na koncie S/t LP wydany w Sadness Of Noise oraz wiele koncertów w całym kraju. W planach jest także wydanie nowego materiału.

Image

ADIAFORA (Puławy)
Po 4 latach przerwy wracają w odnowionym składzie (z wokalistą nieodżałowanego River Hope). Brudny, ekspresywny screamo-punk. Pogrobowcy Juliette? Zdecydowanie nie, inspirując się tymi samymi kapelami wyrobili swój własny styl.

Image

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s