ROOTS DEFENDER & KABAT: Urodziny BOBA MARLEYA (16.05.2009)

ROOTS DEFENDER & KABAT: Urodziny BOBA MARLEYA
16 maja 2009
godzina 20:00
składka 7 PLN
www.myspace.com/rootsedu
Nikt nie ma monopolu na święta niepaństwowe. Już 16ego maja w sobotę będziemy, z religijną wręcz żarliwością, obchodzić urodziny tego, którego nazywają Królem Muzyki Reggae!
Co prawda, Bob Marley urodził się w lutym, w maju zaś zmarł, ale dla nas Tuff Gong pozostaje wciąż żywy – stąd celebracja daty majowej!
Będzie Ziggy, będzie Ky-mani, będzie Stephen, będzie Damian, będzie Peter Tosh, będzie Bunny Wailer, będa I-Threes, będzie Rita Marley, ale GŁÓWNIE będziecie WY oraz muzyka, słowa (i duchowa obecność) Roberta Nesty Marleya!
Będzie niespodzianka muzyczna, będzie też coś dla ciała – jak to na urodzinach bywa. Poczęstujemy was nie tylko urodzinową selekcją! Serio.
Jak to na imprezach Roots Defender w Tekturze, sesję sound systemową poprzedzi film o tematyce jamajskiej (rzecz jasna, tym razem film o Bobie!).
Ponadto zachęceni rootsedukacyjnym sukcesem ogłaszamy:
16 maja (sobota) Roots Defender wystąpi wspólnie z Kabatem – puzonistą i klawiszowcem Geto Blasta.
Ci co byli w czwartek (30.04) w ChoNaBibe wiedzą, że Kabat to wszechstronny i czujny muzyk – gra wytrwale, gra improwizując, gra – jeśli trzeba – pod włos!
Będzie BARDZO TANECZNIE. Będzie ciasto, którym poczęstujemy imprezowiczów – w końcu to urodziny. Jest okazja! Jest radość!
Poddani Króla Reggae przybywajcie 16ego maja do Tektury!
Roots Defender Sound Kolektyw – wybitny, jak mówią na mieście, sound system jamajski z siedzibą w Lublinie, założony przez entuzjastów winylowych brzmień, kultury basu i twórczości pionierów gatunku w rodzaju Lee Perry’ego, the Heptones, Burning Spear, czy też Big Youtha. Bronią korzeni muzyki reggae, scalają i ocalają ją przed zapomnieniem w trakcie cyklicznych imprez pod szyldem „RootsEdukacja”. Nie gardzą współczesnym UK dubem, choć – kierowani maksymą autorstwa Williego Dixona, według którego „bez korzeni nie ma owoców” – w czasie występów koncentrują się na jamajskich nagraniach z lat 60., 70. i pierwszej połowy lat 80. W skrócie: Muzyka z Indii Zachodnich wprost z Polski Wschodniej. Można Tańczyć. www.myspace.com/rootsedu
www.rootsedukacja.blogspot.com
Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s