D.I.Y PUNK GIG- benefit na FoodNotBombs (19.04.2009)

D.I.Y PUNK GIG- benefit na FoodNotBombs!

19 kwietnia 2009 – niedziela, godz. 20.oo

wjazd 12 blach

NER-W punk

http://www.nerw.pl http://www.myspace.com/nerwsquad

SPIRALA MILCZENIA punk rock

MARSZ NA WASZYNGTON punk rock

POSING DIRT garage punk

www.myspace.com/posingdirt

NER-W, czyli skrót od „Nazwa Experymentalno Robocza – Wysypisko”. Wpierw nazywaliśmy się „Wysypisko”, ale niewielu osobom się podobało (namzresztą też). Jesteśmy kapelą punkową z Zalesia Górnego pod Warszawą,założoną z inicjatywy Maxa (aktualnie: gitara solowa + chórki) wraz z Niko (pałkarz) i Monkiem (bassman). Wpierw te 3 osoby, parę koncertów w tym składzie i kilka prób w nieogrzewanym garażu, po których sąsiedzi nas nienawidzą. Potem odbyliśmy kilka stosunkowo dobrych wieczorów na rozmyślaniu (tudzież spożywaniu) i spłodziliśmy w swych szeregach Grześka (gitara rytmiczna) i Kaczora (wokal) – z tych Kaczyńskich:)
Graliśmy parę koncertów na różnych biesiadach i fiestach. Nikt nic nie mówił, czyli to znaczy, że nie narzekali, więc się podobało. Gramy żywiołowo, punkowo, skocznie, potocznie, stocznie, mrocznie itd. Lubimy sie spelniać w 40% i jak na nasze koncerty przychodzą ludzie, bo zabawianie posadzki nie jest zbyt ciekawe.

28.08.07 Max wyjechał do USA na rok i wraca do nas 2.06.08, do tego czasu funkcje gitarzysty solowego obejmuje Wszoku.

Aktualny skład zespołu:
Kamil „Kaczor” Kaczyński – vokal
Maciej „Wszoku” Wojtkowski – git. solowa
Maksym „Max” Szymczak – git. rytmiczna
Grzegorz „Grześko” Grelak – git. rytmiczna
Maciej „Monq” Turek – git. basowa
Nikodem „Niko” Sarosiak – perkusja

Adresy, kontakty:
http://www.nerw.pl

http://www.myspace.com/nerwsquad

Spirala milczenia, powstała ponad rok temu, na przełomie zimy i wiosny (AD 2007). Skład zespołu od początku do chwili obecnej nie uległ zmianie- tworzą ją bizon/perkusja, hazjajka- bas, wokal oraz mać- gitara, wokal.
Tworzona przez nas muzyka jest szkicem naszych fascynacji, lęków, urojeń. W jak największym stopniu chcemy przedstawić swój pogląd na otaczający nas świat. Nikomu niczego nie chcemy narzucać. Nie utożsamiamy się z żadnymi nurtami politycznymi ani grupami wyznaniowymi,choć w tekstach poruszamy problemy z nimi związane. Nasze teksty nie są subiektywną krytyką wszystkiego (negacja wszystkiego przecież do niczego nie prowadzi), dostrzegamy problemy, mówimy o nich, i przez to chcemy rozpocząć dyskusje nad nimi. Naszym celem jest trafienie w punkt, który poruszy wyobraźnię słuchaczy, zainspiruje do myślenia i zastanowienia się nad otaczająca nas wszystkich rzeczywistością, sensem szalonego wyścigu w którym nie ma mety i nigdy jej nie będzie. Popieramy wszelkie działania wolnościowe, feministyczne, antywojenne, inicjatywy ekologiczne oraz te mające na celu ochronę praw człowieka i zwierząt jak również propagujące diety bezmięsne.
Jeśli ktoś jest zainteresowany naszymi nagraniami proszę pisać spiralamilczenia@gmail.com, z chęcią udostępnimy zarejestrowane materiały z naszych koncertów.

Marsz na Waszyngton:
Zaczęliśmy w garażu u Palucha około lutego 2007. Pod koniec maja 2007 roku zagraliśmy swój pierwszy koncert na przeglądzie muzyki alt w Tomaszowie Lubelskim, gdzie otrzymaliśmy 3 nagrody.Tutaj podziękowania dla Misunderstanding oraz Terenu prywatnego za sprzęt i duchowe wsparcie na scenie. W czerwcu zagraliśmy na Rogowych Kopcach koło Tomaszowa z Misunderstanding (jeszcze raz dzięx za sprzęt) i Kiełbasą z dymem na wodzie. pierwotna nazwa to koszalek odpalek-odpadek czy jak tam jeszcze ludzie mowili :), po kilku incydentach byliśmy zmuszeni zmienic nazwe kapeli. postawilismy na zdarzenie, które mialo miejsce 28 sierpnia 1963 i
byl to marsz na waszyngton, jawny sprzeciw dla rasizmu i wszelkiej dyskryminacji w usa, naszym zdaniem Martin Luther King zasluguje na uznanie i jestesmy podobnego zdania ktore wyglosil w waszyngtonie. przez ten czas gralismy z angie (wspoltworzycielka kapeli,) tadziem oraz kaktusem (ex-smar sw, dzieki za pomoc w kanciapie i dobre rady) wielkie dzieki wam za ten czas i wspolne chwile,aktualnie jestesmy w rozsypce gra z niami maciek ktory udziela sie rowniez w spirali milczenia (tutaj uklony dla bizona), ale jakos sobie radzimy i juz mamy nowe plany i inspiracje do grania, szykuje sie wlasnie nowy material i granie. Jestemy żywym swia..wem na to, że marzenia się spełniają tylko trzeba dać cos od siebie a uda się. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz o nas usłyszycie, bo my jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa… paluch
Skład zespołu    Maciek – guitar/voice
Czubo – bass/voice
Paluch – drums/voice

Posing Dirt
powstało według różnych źródeł dwa albo półtora roku temu w Warszawie. Pierwszy był Simon (perkusja) i Greg (gitara), potem dołączyli Kamil (bas, voc.) i Kamila (voc., txt). Grają garage punk, bo poetic punk im się znudził. Grają głośno i melodyjnie, coraz szybciej, a wokalistka zadowala przy tym swoje tekściarskie zapędy.  Można posłuchać: www.myspace.com/posingdirt

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s