Ga-Ga/Zielone Żabki w Tekturze (4.04.2009)

4 kwietnia 2009 – sobota, godz. 19.oo

Tektura, Wieniawska 15a

Wjazd: 15 zł

UWAGA!!! Ilość biletów jest ograniczona!!

Bilety można nabyć kilka dni wcześniej w Tekturze!


GA-GA/ZIELONE ŻABKI

myspace.com/gagapunk


THE-TOX

myspace.com/kapelathetox
thetox.lua.pl

GA-GA/ZIELONE ŻABKI

Zielone Żabki to legendarny punkowy zespół, pochodzący z Jawora. ŹŻ powstały w 1987 roku z inicjatywy Mirosława Malca „Smalca”. W 1988 roku kapela zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespól grał później koncerty po całej Polsce stając się jedną z najważniejszych polskich kapel punkowych. Zielone Żabki miały nawet nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni – jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespól rozpadł się a Smalec założył punkowy zespól Ga-Ga. Po 14 latach, w 2003 roku ukazała się płyta „Lekcja Historii”, która zawierała materiał nagrany w latach 1995-96. Na płycie znalazło się 20 piosenek Zielonych Żabek, wśród nich takie hity jak „Kultura”, „Gazety”, czy „Dyskoteka”.
W 1992 roku Ga-Ga, podobnie jak ŹŻ została laureatem festiwalu w Jarocinie. Rok później, wystąpili tam już jako goście. Teksty Ga-Gi wyrażały radykalne poglądy społeczne Smalca. Były wyrazem rozczarowania i anarchistycznego buntu przeciwko istniejącemu systemowi politycznemu (np: Świnia u władzy, Faraon, Marsjanie), niektóre nie odżegnywały się od przemocy (Siła za siłę, Polskie ulice to wojna). W połowie 1994 Smalec związał się z Towarzystwem świadomości Kryszny, co wyraźnie wpłynęło na twórczość zespołu. W 1997r. zespól zawiesił działalność, żeby w 2005 wystąpić na scenie Kryszny podczas festiwalu Woodstock. Reaktywacja grupy nastąpiła w związku z wydaniem płyty Czas Walki, która zawierała studyjny materiał nagrany w 1996 roku i nigdy nie publikowany. Płyta ta jest w zupełnie innym tonie, ciągle antysystemowa, lecz metoda walki jest tu rozwój własnej świadomości, a nie bezpośrednia konfrontacja.
W tym momencie Smalec z kolegami koncertuje pod szyldem Ga – Ga – Zielone Żabki wykonując stare hity obu kapel jak i zupełnie nowe utwory. Smalec nie stracił absolutnie nic ze swojej zadziorności, jego maksymalna siła przekazu nadal porusza, a nowa energia, jaka wprowadziła zmiana ekipy muzycznej uaktualnia to wszystko i sprawia, ze brzmi to bardzo świeżo.

www.myspace.com/gagapunk

THE-TOX

Zespół The-Tox powstał w lutym 2006 roku. W swojej muzyce starają się łączyć różne nurty muzyczne, choć punktem wyjścia w ich twórczości jest punk-rock. Na swoim koncie zespół ma już wydaną własnym nakładem płytę „Piwniczne Krzyczadło”, która ukazała się w 2008 roku. Ponadto The-Tox dzielił scenę z legendami polskiej sceny: Zielone Żabki/Ga-Ga, Dezerter czy KSU.

www.myspace.com/kapelathetox
www.thetox.lua.pl

!!!Po koncercie AFTERPARTY w rytmach reggae, dub!!!

Dodatkowo wege kuchnia!

ZAPRASZAMY!

Reklamy

1 komentarz

  1. Bilety do nabycia w czwartek, w godzinach: 17:00-19:00 i w piątek od 15:00-19:00


Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s