TekturaFest – teatr, wystawa + slam poetycki (25.03.2009)

TekturaFest. dni kontrkultury vol.2

odsłona druga

25.03 środa 2009 godz.18.oo:

Teatr Pierwszego Kontaktu z Lublina „Strona 44”

godz. 19.oo Wystawa prac Tomka Gąsiora – pokaz slajdów oraz czytanie wierszy

godz. 20.oo -> Slam poetycki

Slam jest poetycko-parateatralną formą pojedynku scenicznego.

Może to przypominać trochę battle z „Siódmej Mili” z Eminemem w roli głównej. Z tym, że Slam jest szerszą formą. Poza raperami w zmaganiach często biorą udział komicy, ideologowie różnej maści, poeci etc. Slam wpisuje się świetnie w Naszą Kontrkulturową sjestę.

W takiej formie jaką zaprezentujemy w Tekturze zaistniał pod koniec lat 80′ i powstał właśnie po to by przenieść klimaty teatralno poetyckie z nadętych nazwiskami i powagą wieczorków do szerszej, rządnej konfrontacji,  publiczności. Jest to swoisty manifest przeciwko sztywniackim formom, zachowujący jednak, awangardowy, niekomercyjny klimat.ZASADY UCZESTNICTWA:
zgłaszasz się do 15 minut przed występem do Węgrzyna, który będzie na Ciebie czatował przy wejściu lub wpisujesz chęci udziału na adres mejlowy chmura89@wp.pl

Warunkiem konkursu jest korzystanie tylko ze swoich tekstów i zakaz używania rekwizytów. Jury to publiczność, szczegóły zostaną podane przed rozpoczęciem. Nagroda ze względu na społeczny charakter festiwalu jest w postaci darmowych wejściówek na wszystkie wydarzenia po Slamie (od środy w górę) plus darmowe Wege obiadki sprzedawane podczas TekturaFest plus oczywiście prestiż wygrania w miejscu rozpoznawalnym już na mapie awangardowych imprez poetyckich w Polsce ma się rozumieć, w Tekturze :) (Dworzec Wschodni, Poetry Jam Session)

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s