HOTEL KOSMOS + ŚMIERĆ DISKO SOUND(s) – 21.03.2009

HOTEL KOSMOS (Toruń, PL)

cold wave-noise–>> live act

+

ŚMIERĆ DISKO SOUND(S) (lbn, UA)

postpunk-electro–>> dead act

21 marca 2009 – sobota  godz. 20.oo

TEKTURA, Wieniawska 15a

składka 7 zł

Hotel Kosmos powstał w 2003 roku z inicjatywy Tomka Wegnera i Rafała Skoniecznego, wówczas studentów polonistyki na UMK w Toruniu. Obecny skład uformował się w 2004, kiedy dołączyli do nich Błażej Lipiński i Mikołaj Kubik. W tym samym roku w Radiu Sfera zespół zarejestrował ep-kę (realizacja: Jacaszek). W lipcu 2007 w bydgoskim MÓZGU Hotel Kosmos zarejestrował materiał na pierwszą płytę. Produkcją zajął się wokalista legendarnego Variete – Grzegorz Kaźmierczak.Płyta zawiera 11 piosenek w duchu nowofalowym. Obok krótkich, zwięzłych i przebojowych kawałków, znajdują się dłuższe gitarowo-psychodeliczne medytacje. Nocna podróż po miejskich zakamarkach, ślepych uliczkach i podejrzanych dzielnicach.

Inspiracje Hotelu Kosmos sięgają zimnej fali, psychodelii oraz gitarowych podróży np. w duchu Ewy Braun. Charakterystyczną dla zespołu transową motorykę wspomaga silnie zmetaforyzowana warstwa słowna, zgrabnie omijająca mielizny banalnych rockowych piosenek.

www.myspace.com/hotelkosmos

ŚMIERĆ DISKO SOUND(S)

Śmierć Disko Sound(s) to didżejski kolektyw rozkręcający od kilku lat alternatywne potańcówki. W swoich setach wydobywają to co najbardziej taneczne w muzyce alternatywnej od końca lat 70 do dziś, czerpiąc głównie z nurtów postpunk, new wave, cold wave, no wave, electro i dance-punk. Nie ustają w wirtualnych podróżach poprzez czas i przestrzeń z których przywożą starannie dobrane dźwięki dla ludzi o silnych nogach i otwartych głowach.

Ostatnio pojawiają się przy okazji różnej maści artystycznych festiwali oraz imprez typu live act/dead act. Rozgrzewali publiczność do koncertów Procesora Plus, Dick4Dick oraz kręcili after-party po koncertach zespołów Mikrowafle, Organizm, Bruno Schulz, Bajzel, Stodoła i Naczynia.

www.myspace.com/smiercdiskosoundsystem

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s