Roots Defender Sound Kolektyw + film „Rockers” (6.03.2009)

Roots Defender Sound Kolektyw + film „Rockers”

6 marca – piątek godz. 20:00

TEKTURA Wieniawska 15a

składka 7 PLN

www.myspace.com/rootsedu

www.rootsedukacja.blogspot.com

Imprezę poprzedzi projekcja klasyka jamajskiej szkoły filmowej „Rockers” (1978).

Napisy polskie

Kultowy film dla fanów reggae. Młody bębniarz żyje ze sprzedaży nagrań do sklepów w Kingston. Do ich rozwożenia używa nowo kupionego motoru. Niespodziewanie jego motor zostaje skradziony, a on odkrada go z powrotem. Kiedy zostaje pobity przez mafię przysięga się zemścić…. Mnóstwo muzyki reggae: Peter Tosh, Robbie Shakespeare, Burning Spear, Gregory Isaacs, Jacob Miler & Inner Circle, Bunny Wailer, Kiddus I and Leroy Wallace.

Roots Defender Sound Kolektyw (Natty B, Pan Dobrodziej, be_wu) oraz Tektura (Wieniawska 15a, Lublin) zapraszają na drugą odsłonę sound systemowej imprezy miesiąca. Audycja radiowa bez radia, taniec bez wytchnienia, karaibskie dźwięki bez zbędnej gangsterski!

Na parkiecie Wy, na winylach klasyka prosto z dawnej (lata 60., 70. i pierwsza połowa lat 80.) Jamajki, okraszona współczesnym dubem prosto z Wielkiej Brytanii. Killer no filler! W skrócie, 100% vinyl, 0% vocoder.

Tak jak ostatnio w styczniu, rozgrzejemy ściany nieogrzewanej Tektury! Rozgrzejemy, ale nie puścimy jej z dymem – Roots Defender Sound Kolektyw – tak jak James Bonda powraca w każdym kolejnym odcinku, w każdym kolejnym wcieleniu – powróci już za miesiąc! Następna korzenna potańcówka w Tekturze już 3 kwietnia. Kolejne: 16 maja i 20 czerwca. Szykujcie wygodne obuwie. Można Tańczyć!

Roots Defender Sound Kolektyw – wybitny, jak mówią na mieście, sound system jamajski z siedzibą w Lublinie, założony przez entuzjastów winylowych brzmień, kultury basu i twórczości pionierów gatunku w rodzaju Lee Perry’ego, the Heptones, Burning Spear, czy też Big Youtha. Bronią korzeni muzyki reggae, scalają i ocalają ją przed zapomnieniem w trakcie cyklicznych imprez pod szyldem „RootsEdukacja”. Nie gardzą współczesnym UK dubem, choć – kierowani maksymą autorstwa Williego Dixona, według którego „bez korzeni nie ma owoców” – w czasie występów koncentrują się na jamajskich nagraniach z lat 60., 70. i pierwszej połowy lat 80.

W skrócie: Muzyka z Indii Zachodnich wprost z Polski Wschodniej. Można Tańczyć.

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s