Koncert: PLUG&PLAY + OUT OF TUNE (27.o2.2oo9)

27 lutego – piątek godz. 21:00
TEKTURA Wieniawska 15a

PLUG&PLAY (post punk)

OUT OF TUNE (indie rock/punk)
www.myspace.com/outoftunemusic

składka 10 PLN

OUT OF TUNE (indie rock/punk)

To mieszanka indie rocka, popu, elektroniki i punka. Zespól pojawił się, jako trio, w 2005 roku, w składzie: Eryk Sarniak – bas i wokal, Maciek Sobczyński – gitara, Michał Witkowski – perkusja. Był jedna z pierwszych grup nowego rocka na polskiej scenie. W 2006 do grupy dołączył Mateusz Gągol. Wzbogacił brzmienie zespołu o klawisze i elektronikę, grana z laptopa. W 2006 roku zespól nagrał Epkę. Singiel z tytułowym utworem spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno słuchaczy, jak i mediów. W następnym roku utwór ten znalazł się na składance Offensywa Shoes & Microphones EP, Polskiego Radia. W roku 2007 zespól wystąpił na Heineken Opener Festiwal oraz supportował wiele międzynarodowych gwiazd podczas ich koncertów w Polsce (m.in. The Futureheads, Junior Boys, Robots In Disguise, Bugz In The Attic). Po wielu koncertach w całej Polsce, pod koniec 2007 roku Out of Tune weszli do studia, aby nagrać swój pierwszy album, który ukazał się w sierpniu 2008 roku.

www.myspace.com/outoftunemusic
www.outoftune.pl

PLUG&PLAY (post punk)

Zaczynają we trzech w garażu. W powiększonym składzie przenoszą się do sali prób, pracują nad materiałem koncertowym, aby trafić na sceny całym kraju, min. supportując KDZKPW. W niedługim czasie zimnofalowa motoryka i postpunkowe melodie przebijają się przez skorupę standardowych rockowych inicjatyw, a chłodne gitarowe granie zdobywa coraz więcej zwolenników. Nagrywają dwa dema odbijające echem w środowisku niezależnym, owocujące OFFsesją w studiu radiowej Trójki. Po chwili wyciszenia, ze świeżym materiałem wracają do gry, skoncentrowani na muzyce pod hasłem „independent” jest jeszcze sporo do powiedzenia.

Koncert w Tekturze to pierwsza okazja by na żywo promować powstałą w partyzanckich warunkach pierwszą kolorową EPkę zespołu – Electric Night.

www.myspace.com/plugandplayband

After:

Wasted Little DJ’s i Hang the DJ – lubelskie kolektywy.

www.myspace.com/wastedlittledj39s
www.myspace.com/hangthedjlublin

Reklamy

Dodaj komentarz

Brak komentarzy.

Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s