Roots Defender Sound Kolektyw (24.01.2009)

roots-defender-sound-kolektywRoots Defender Sound Kolektyw w Tekturze

24 stycznia 2009 – sobota, godz. 20:00

Składka 5 PLN

W trakcie występu w lubelskiej Tekturze Roots Defender Sound Kolektyw zaprezentuje przekrój korzennych, karaibskocentrycznych nagrań, odtwarzanych wyłącznie z płyt winylowych, które to Kolektyw przedkłada nad sterylne dźwięki kompaktów, wątpliwą kompresję trefnych empetrójek, czy współczesne, nużące dubplate’y (dubplates).

Aby wprowadzić uczestników w klimat sound systemowej sesji (sound system session) klub Tektura wspólnie z Roots Defender przygotował projekcję filmu dokumentalnego „Musically Mad” (2008), który przybliża zjawisko brytyjskiej sceny sound systemowej. Projekcja rozpocznie się o godz. 20, zaś start jamajskiej potańcówki przewidziany jest na 21 z minutami.

Więcej o filmie:

http://www.musicallymad.com

Roots Defender Sound Kolektyw – wybitny, jak mówią na mieście, sound system jamajski z siedzibą w Lublinie, założony przez trzech (Natty B, Pan Dobrodziej, be_wu) entuzjastów winylowych brzmień, kultury basu i twórczości pionierów gatunku w rodzaju Lee Perry’ego, the Heptones, Burning Spear, czy też Big Youtha. Bronią korzeni muzyki reggae, scalają i ocalają ją przed zapomnieniem w trakcie cyklicznych imprez pod szyldem „RootsEdukacja”. Nie gardzą współczesnym UK dubem, choć – kierowani maksymą autorstwa Williego Dixona, według którego „bez korzeni nie ma owoców” – w czasie występów koncentrują się na jamajskich nagraniach z lat 60., 70. i pierwszej połowy lat 80. W skrócie: Muzyka z Indii Zachodnich wprost z Polski Wschodniej. Można Tańczyć.

www.myspace.com/rootsedu

www.rootsedukacja.blogspot.com

Reklamy

1 komentarz

  1. Zapraszamy do przesłuchania i ściągnięcia plików mp3 z naszych poprzednich imprez roots reggae:

    http://rootsedukacja.blogspot.com/search/label/download


Comments RSS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s